Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

Każda z nas nosiła w sercu pragnienie, aby spotkać kobiety, które wzajemnie się wspierają, inspirują, towarzyszą sobie w atmosferze wzajemnego zaufania, akceptacji i radości. I tak się stało.
Odkrywamy piękno bycia kobietą. Naszym wzorem jest Maryja, najdoskonalsza kobieta i matka. W życiu codziennym chcemy naśladować cnoty Tej, która jest Arcydziełem Stwórcy. Pragniemy, by to właśnie Ona prowadziła nas do Jezusa. Chcemy wzrastać w duchu katolickich wartości, odkrywając piękno swojej kobiecości zgodnie z zamysłem Pana Boga.   zdjecie2
Dzielimy się, w jaki sposób w codziennym życiu realizujemy swoje powołanie; pogłębiamy swoją wiarę i formujemy swoje serce. Bliskie są nam słowa papieża Franciszka: „Kobieta wnosi coś, co powoduje, że bez niej świat nie byłby taki. Ona wnosi do życia bogactwo. Kobieta jest po to, aby wnosiła harmonię. Bez kobiety nie ma harmonii. To kobieta uczy nas głaskania, kochania z czułością i czyni świat pięknym. Kobieta jest harmonią, jest poezją, jest pięknem. Bez niej świat nie byłby tak piękny, nie byłby harmonijny. A ja lubię myśleć - to coś osobistego - że Bóg stworzył kobietę, abyśmy wszyscy mieli matkę. Wy kobiety umiecie ucieleśniać czułe oblicze Boga, Jego miłosierdzie, co przekłada się na gotowość, by bardziej poświęcać czas niż zajmować przestrzenie, by zaakceptować, a nie wykluczać.” 
 
zdjecie1  Miriam Wspólnota Kobiet spotyka się od października 2018 r. w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie. Spotkania rozpoczęłyśmy za zgodą ówczesnego Proboszcza, ks. Zygmunta Podstawki. Od września 2023 r. opiekunem grupy jest ks. Michał Sztreja. Jesteśmy częścią Duszpasterstwa Kobiet Archidiecezji Warszawskiej.
 
W roku duszpasterskim 2023 / 2024 spotykamy się w pierwsze wtorki każdego miesiąca. Uczestniczymy w Mszy świętej o godz. 18.00, a następnie przechodzimy na salkę nad zakrystią na spotkanie. Na naszych spotkaniach podejmujemy formację duchową, modlimy się, a w międzyczasie rozmawiamy sobie przy dobrej herbacie i ciastku.
 
Obok cyklicznych spotkań towarzyszą nam różne wydarzenia, warsztaty czy spotkania z udziałem zaproszonych gości. W ciągu roku przeżywamy dzień skupienia w parafii, rekolekcje wyjazdowe oraz uczestniczymy w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kobiet na Jasną Górę organizowanej przez Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kobiet.  zdjecie4 2