Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
03 marca 2024

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W niedzielę Gorzkie Żale o 17.15. W piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.30 z udziałem dzieci, o 17.15 z rozważaniami ogólnymi, o 19.00 dla młodzieży i osób dłużej pracujących.

2. W najbliższy piątek, tj. 8 marca, bezpośrednio po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 będzie miała miejsce adoracja Krzyża świętego, która potrwa do godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.

3. Na stolikach pod chórem wyłożone są ulotki wskazujące na możliwość przekazania 1,5% podatku dochodowego na nasz Parafialny Zespół Caritas, serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim ofiarodawcom. Możemy także zabrać do domu skarbonkę na jałmużną wielkopostną. U wolontariuszy Młodzieżowego zespołu Caritas są również dostępne świece wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na dzieła Caritas diecezji i naszej parafii.

4. Dziś po Mszy świętej o godzinie 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Na czas spotkania dzieci można zostawić pod opieką pań katechetek.

5. W przyszłą niedzielę zbieramy „Ziarenka” dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Prosimy, by wkleić je wszystkie do jednego zeszytu i przynieść ze sobą na Mszę świętą o 11.30.

6. Jutro wypada I poniedziałek miesiąca, o 18.00 Msza święta za zmarłych parafian. Karteczki z intencjami możemy przynosić od 17.30 do zakrystii.

7. Jutro wypada również święto św. Kazimierza królewicza – tego dnia swoje imieniny obchodzić pierwszy biskup naszej diecezji ks. Bp Kazimierz Romaniuk, polecamy go modlitwie parafian.

8. W najbliższy wtorek, tj. 5 marca, spotkanie wspólnoty kobiet Miriam. Zapraszamy panie, które chcą pogłębić swoją formację duchową, pomodlić się w skupieniu oraz porozmawiać chwilę przy herbacie. Zaczynamy Mszą świętą o godz. 18.00, a następnie przechodzimy do salki nad zakrystią.

9. W sobotę 9 marca, we wspomnienie św. Dominika Savio, podczas Mszy świętej o godz. 18.00 przyjmiemy chłopców do grona ministrantów. Zapraszamy na Eucharystię Liturgiczną Służbę Ołtarza.

10. W najbliższą sobotę zapraszamy na spotkanie formacyjne mężczyzn w ramach Wspólnoty Męskiej Modlitwy Różańcowej. Zaczynamy Mszą świętą o godzinie 18.00, później wystawienie Najświętszego sakramentu, o 19.00 modlitwa różańcowa, po niej konferencja.

11. Zapraszamy na lekturę i komentarz biblijny Apokalipsy św. Jana w każdą sobotę Wielkiego Postu. Zaczynamy modlitwą w kaplicy o godz. 19.00, po czym przechodzimy do salki oazy.

12. Już od piątku w kinach w całej Polsce można zobaczyć film Powołany 2, w  którym grają wybitni polscy aktorzy. W filmie zobaczymy cztery spektakularne i prawdziwe historie osób, którzy sięgnąwszy dna przeżyli głębokie nawrócenie. Św. Maksymilian Kolbe powiedział: „jeśli nie wejdziemy do kin z wartościowymi filmami to nasze świątynie będą puste.” Serdecznie zapraszamy do kin!

13. Urząd Miasta Wołomin informuje, że 4 marca zostanie zamknięta Droga Wojewódzka nr 634 (tj. 1 maja) na odcinku od ul. Reja do Al. Niepodległości, obie ulice pozostaną przejezdne.