Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25 lutego 2024

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W niedzielę Gorzkie Żale o 17.15. W piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.30 z udziałem dzieci, o 17.15 z rozważaniami ogólnymi, o 19.00 dla młodzieży i osób dłużej pracujących. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na dzieła misyjna „Ad Gentes”.

2. Na stolikach pod chórem wyłożone są ulotki wskazujące na możliwość przekazania 1,5% podatku dochodowego na nasz Parafialny Zespół Caritas, serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim ofiarodawcom. Możemy także zabrać do domu skarbonkę na jałmużną wielkopostną – wypełnione skarbonki przynosimy w Niedzielę Palmową. U wolontariuszy Młodzieżowego zespołu Caritas są również dostępne świece wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na dzieła Caritas diecezji i naszej parafii. Bóg Zapłać.

3. Jutro w poniedziałek spotkanie Wolontariatu Młodzieżowego Caritas o godzinie 19.00. Zapraszamy również nowe chętne osoby. Gościem specjalnym będzie na spotkaniu misjonarz.

4. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze święte o 7.00, 8.00, 11.00 i 16.00 i 18.00. Po Mszy świętej o 8.00 będziemy odwiedzać chorych w ich domach; w I sobotę różaniec z rozważaniami o godzinie 8.00.

5. Dnia 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. Byli to żołnierze podziemia niepodległościowego, wywodzący się z Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy od roku 1944 walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznym aparatem terroru o niepodległą Polskę, wierni złożonej przysiędze. Tego dnia w naszej parafii Msza świętach w ich intencji o godzinie 11.00, a po niej koncert na który zaprasza nas serdecznie Pan Starosta Adam Lubiak.

6. W sobotę 2 marca zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów o godzinie 17.00. Nie ma zbiórek porannych. Msza św. o godz. 18.00 sprawowana jest w intencji ministrantów i bielanek naszej parafii.

7. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę, tj. 3 marca, po Mszy świętej o godz. 11.30. Na czas spotkania dzieci można zostawić pod opieką pań katechetek. Prosimy, by zaległe dokumenty dostarczyć przed niedzielą.

8. Zapraszamy na wspólną lekturę Apokalipsy św. Jana w każdą sobotę Wielkiego Postu. Lekturze księgi towarzyszy komentarz biblistyczny. Zaczynamy modlitwą w kaplicy o godz. 19.00, po czym przechodzimy do salki oazy.

9. Z tyłu kościoła ustawiona jest puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Gościmy dziś u nas p. Irenę Kryl, artystkę z Ukrainy, która będzie śpiewać na Mszach świętych i kwestować na rzecz kościoła Świętego Ducha w Tarnopolu.

11. Zapraszamy serdecznie wszystkich mężczyzn z naszej parafii na wspólne spotkanie modlitewne 9 marca o godzinie 19.00. W programie między innymi modlitwa różańcowa oraz konferencja.

12. Zapraszamy serdecznie na przedpremierowy pokaz filmu Powołany 2. Będzie miał on miejsce 25 lutego o godzinie 16.30 i 17.00 w kinie Helios w Wołominie.

13. Urząd Miasta Wołomin informuje, że 26 lutego zostanie zamknięta Droga Wojewódzka nr 634 (tj. 1 maja) na odcinku od ul. Ręczajskiej w Kobyłce do ul. Legionów w Wołominie, ta ostatnia ulica pozostanie przejezdna.