Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 lutego 2024

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i prowadzenie nabożeństwa 24 godzin męki Jezusa Chrystusa. Dziękujemy za prowadzenie modlitw, rozważań oraz liczny udział parafian i gości w tym wyjątkowym wydarzeniu.

2. Dziś wypada III Niedziela Miesiąca – Wspólnota Miłosierdzia Bożego zaprasza po Mszy świętej o godzinie 13.00 na wspólną modlitwę i Adorację Najświętszego sakramentu.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15. W piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.30 z udziałem dzieci, o 17.15 z rozważaniami ogólnymi, o 19.00 dla młodzieży i osób dłużej pracujących. Na Drogach Krzyżowych będą rozdawane dla dzieci naklejki za uczestnictwo; dla dzieci komunijnych są one obowiązkowe.

4. Na stolikach pod chórem wyłożone są ulotki wskazujące na możliwość przekazania 1,5% podatku dochodowego na nasz Parafialny Zespół Caritas, serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim ofiarodawcom. Możemy także zabrać do domu skarbonkę na jałmużną wielkopostną – wypełnione skarbonki przynosimy w Niedzielę Palmową. Od przyszłej niedzieli wolontariusze Młodzieżowego zespołu Caritas będą rozprowadzać świece wielkanocne.

5. Dziś po Mszy świętej o godzinie 18.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – obecność obowiązkowa.

6. W środę zapraszamy chętne osoby pragnące pomodlić się Słowem Bożym do kaplicy na 19.00.

7. W czwartek wypada 22 dzień miesiąca, o 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, karteczki z intencjami możemy przynosić do zakrystii od 17.00.

8. W piątek 23 lutego po Mszy świętej wieczornej zapraszamy podopiecznych naszego parafialnego Zespołu Caritas na comiesięczną wydawkę żywności.

9. Zapraszamy na wspólną lekturę Apokalipsy św. Jana w każdą sobotę Wielkiego Postu. Lekturze księgi towarzyszy komentarz biblistyczny. Zaczynamy modlitwą w kaplicy o godz. 19.00, po czym przechodzimy do salki oazy.

10. Zapraszamy serdecznie na przedpremierowy pokaz filmu Powołany 2. Będzie miał on miejsce 25 lutego o godzinie 16.30 i 17.00 w kinie Helios w Wołominie. Bilety do nabycia w kasach i przez stronę internetową. Film jest kontynuacją pierwszej części, która został obejrzana przez kilka milionów widzów na całym świecie. Warto nadmienić, że część zdjęć kręcona była w naszym kościele.