Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
11 lutego 2024

1. We wtorek swoje imieniny i urodziny obchodzić będzie nasz Ksiądz Proboszcz. Składając Mu najserdeczniejsze życzenia – wielu bożych łask i opieki Matki Bożej – zapraszamy wszystkich parafian na Mszę świętą w intencji jubilata i solenizanta 13 lutego o godzinie 18.00.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem tego dnia o godzinie 6.30, 8.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, czyli nie jedząc pokarmów mięsnych, możemy jednocześnie w ciągu dnia zjeść tylko jeden posiłek do syta i dwa niepełne.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15. W piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.30 z udziałem dzieci, o 17.15 z rozważaniami ogólnymi, o 19.00 dla młodzieży i osób dłużej pracujących. Na Drogach Krzyżowych będą rozdawane dla dzieci naklejki za uczestnictwo; dla dzieci komunijnych są one obowiązkowe.

4. Dziś wypada światowy dzień chorych; po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz osób chorych; o 17.15 modlitwa różańcowa.

5. Jutro II poniedziałek miesiąca. Podczas Mszy świętej o 18.00 modlimy się w intencji wolontariuszy Caritas oraz ich rodzin. O 19.00 spotkanie Młodzieżowego Wolontariatu Caritas. W dniu dzisiejszym natomiast wypada 9 rocznica powstania naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

6. W środę zapraszamy chętne osoby pragnące pomodlić się Słowem Bożym do kaplicy na 19.00.

7. Z racji Środy Popielcowej zbiórka bielanek w tym tygodniu nie odbędzie się.

8. Dnia 16 lutego w piątek o godzinie 17.00 rozpocznie się w naszej parafii Nabożeństwo „24 godziny męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa”. W tej zarówno osobistej jak i wspólnej modlitwie będziemy chcieli trwać przez całą dobę przy Jezusie i rozważać Jego mękę. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W piątek 16 lutego będą dodatkowe godziny spowiedzi od 19.00 do 22.00.

9. Zapraszamy na wspólną lekturę Apokalipsy św. Jana w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00. Będziemy czytać tę niełatwą księgę opatrując ją współczesnym komentarzem biblistycznym. Pierwsze spotkanie już w sobotę 17 lutego; zaczniemy modlitwą w kaplicy o 19.00, po czym przejdziemy razem do salki oazy.

10. Wspólnota Miłosierdzia Bożego zaprasza na pielgrzymkę autokarową 22 lutego do Płocka w 93 rocznicę objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Faustynie. Wyjazd z naszej parafii, zapisy w sklepiku.

11. Zapraszamy serdecznie na przedpremierowy pokaz filmu Powołany 2. Będzie miał on miejsce 25 lutego o godzinie 17.00 w kinie Helios w Wołominie. Bilety do nabycia w kasach i przez stronę internetową. Film jest kontynuacją pierwszej części, która został obejrzana przez kilka milionów widzów na całym świecie. Warto nadmienić, że część zdjęć kręcona była w naszym kościele.