Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

I NIEDZIELA ADWENTU
03 grudnia 2023

1. Rozpoczynamy w Kościele okres Adwentu. Od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30 będą Msze święte roratnie, ku czci Matki Bożej, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci wraz z lampionami. Podczas rorat będziemy zbierać elementy szopki, a wraz z nimi naklejki, które podsumujemy na koniec Adwentu. Dla dzieci komunijnych są one obowiązkowe. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu.

2. Wolontariusze Caritas przygotowali kalendarz z wyzwaniami adwentowymi, które będą odsłaniane każdego dnia oraz dostępne na facebooku. Zachęcamy dzieci do przynoszenia na roraty serduszek z dobrymi uczynkami. Na każdych roratach będziemy mogli wylosować na jeden dzień figurkę Świętej Rodziny, która zgromadzi całą rodzinę na modlitwę. Wszystkie „serduszka” będą zbierany i na koniec Adwentu będzie losowanie dzieci, które dostaną nagrody.

3. U wolontariuszy Caritas możemy nabyć świece na stół wigilijny. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc osobom potrzebującym w diecezji, ale także stanowi pomoc dla działalności naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

4. Od dzisiaj ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód zasili budżet wspólnoty, z którego dofinansowujemy wyjazdy i zakupujemy sprzęt ministrancki.

5. Dziś spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy świętej o 11.30. Będzie możliwość pozostawienia dzieci pod opieką pań katechetek.

6. Dzisiaj o 14.15 wyjazd na sztukę do seminarium.

7. Jutro I poniedziałek miesiąca, na Mszy świętej o 18.00 będziemy modlić się za zmarłych parafian. Karteczki z intencjami możemy przynosić do zakrystii od 17.30.

8. We wtorek 5 grudnia spotkanie wspólnoty kobiet Miriam. Rozpoczynamy Mszą świętą o 18.00, a następnie przechodzimy do salki nad zakrystią. W programie chwila na luźną rozmowę przy herbacie, modlitwa oraz formacja duchowa „Czy znasz swoją wartość?” prowadzona przez panią Bożenę Dźwigałę, założycielkę i animatorkę wspólnot kobiecych.

9. W środę o 19.00 zapraszamy młodzież od klasy VI do Przystani św. Antoniego na spotkanie z gościem specjalnym prosto z Nieba! Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wołomin.

10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie miało miejsce 7 grudnia o godzinie 19.00 w Miejski Domu Kultury przy ul. Mariańskiej 7 w Wołominie w ramach projektu Qulturalne Bierzmowanie. Spotykamy się pod budynkiem MDK-u o godzinie 18.45.

11. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte według porządku codziennego. O 12.00 Godzina Łaski: będziemy w tym czasie sprawować Mszę świętą. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy dziewczęta chcące podjąć kandydaturę, a kandydatki na bielankę złożą swoje przyrzeczenia i zostaną promowane do pełnienia funkcji bielanki. Tego dnia nie obowiązuje nas post.

12. Parafialne kalendarze oaza rozprowadzać będzie od przyszłej niedzieli. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowania rekolekcji i dni skupienia młodzieży.

13. Za tydzień taca na pomoc Kościołowi w potrzebie.

14. Do końca grudnia możemy w zakrystii zapisać się na kolonie parafialne dla młodzieży i dzieci w Jarosławcu nad morzem w terminie od 1 do 10 lipca 2024 roku. Zaliczka wynosi 200 zł.

15. Serdecznie zapraszamy na Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy pod honorowym patronatem Starosty Adama Lubiaka 10 grudnia w Fabryczce przy ul. Orwida 20 w godzinach od 12.00 do 18.00. W programie min. Bezpłatne warsztaty artystyczne oraz możliwość degustacji lokalnych wyrobów kulinarnych.

16. Pani Burmistrz Elżbieta Radwan oraz Dyrektor MDK-u Martą Rajchert zapraszają 6 grudnia na Rozświetlenie Choinki na Placu 3 Maja na godzinę 17.00 W programie min. Koncert świąteczny.

17. Miejski Dom Kultury zaprasza nas na Mikołajki w MDK-u: 3 grudnia o 18.00 bajka muzyczne „Co się dziej z Mikołajem.

18. Stowarzyszenie Strefa Wsparcia zaprasza do udziału w projekcie rodziny z dziećmi na rodzinną Mikołajkową Zawieruchę – niedziela 10 grudnia 2023r. w godz. 12.00-16.00 w Sali Bankietowej Karolina przy ul. Władysława Sikorskiego 17 w Wołominie. Wstęp bezpłatny.