Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 listopada 2023 r

1. Parafialny Zespół Caritas organizuje dzisiaj Niedzielę Chleba w naszej parafii. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone będą na zakup środków czystości dla podopiecznych Caritas. Za tydzień u naszych wolontariuszy będzie można już nabyć świece Caritas na stół wigilijny

2. Dziś po Mszy świętej o godzinie 18.00 w kaplicy spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

3. W środę o 19.00 zapraszamy młodzież od klasy VI do Przystani św. Antoniego na wieczór gier i dobrą zabawę. Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wołomin.

4. W środę wypada 22 dzień miesiąca – przed Mszą świętą o 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Intencje, które będziemy polecali w modlitwie do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy możemy składać do koszyczka w zakrystii.

5. Podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy w najbliższy piątek o godzinie 19.00 po odbiór żywności krótkoterminowej, pochodzącej z programu Spiżarnia Caritas.

6. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na spotkanie młodych w Legionowie w sobotę 25 listopada. W programie koncerty, świadectwa, dobry posiłek i jeszcze lepsza zabawa. Koszt 20 zł. Zapisy u ks. Macieja. Wyjazd autokarem o 9.00, powrót około godziny 17.00.

7. Zapraszamy dzieci i młodzież na Bal Świętości w sobotę 25 listopada o 19.00 w salce nad zakrystią. Przychodzimy w strojach prezentujących wybranego świętego Kościoła Katolickiego. Osoby, które nie należą do wspólnot parafialnych, przynoszą składkę 10 zł. Dzieci poniżej klasy 7 SP muszą zostać odebrane przez rodzica najpóźniej o godz. 22.00. Osoby niepełnoletnie prosimy o pisemną zgodę rodzica na udział w zabawie; kartki ze zgodą można pobrać w zakrystii.

8. Nasza parafia organizuje wyjazd na sztukę seminaryjną zatytułowaną „I co teraz?”. Wyjeżdżamy w niedzielę 3 grudnia o godz. 14.15, planowany powrót około 17.00. Zapisać się można u ks. Michała wpłacając składkę 20 zł.

9. Zapraszamy młodzież na wyjazd feryjny na narty w dniach od 21 do 27 stycznia 2024. Zatrzymamy się w ośrodku w Bielsku-Białej; na stok będziemy dojeżdżać do Szczyrku. Osoby z listy rezerwowej przepisane zostały na listę regularną; są nowe wolne miejsca. Zapisy jeszcze do przyszłej niedzieli w zakrystii. Prosimy uregulować zaliczkę w wysokości 200 zł. Szczegółowe informacje u ks. Michała.

10. W naszym kościele ustawiliśmy specjalny stojak na tzw. świece intencyjne. Płomień świecy zawsze dąży ku górze, symbolizując podążające do Boga nasze prośby i podziękowania. Palenie świec jest symbolem naszego czuwania, wiary, modlitwy i ofiary. Zapalając świece składamy ofiarę do położonej niżej kasetki. Prosimy zwracać uwagę na najmłodszych parafian, aby nikt się nie poparzył.