Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
07 maja 2023

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszach o 18:00, w niedzielę o godzinie 17:15. W nabożeństwach można również uczestniczyć przy kapliczce na ul. Granicznej o godzinie 19:00. Dziś o 16:30 spotkanie Kół Żywego Różańca.

2. Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym za zaangażowanie i pomoc w organizacji VII festynu rodzinnego "Dziękuję za miłość". Szczególne podziękowania składamy Parafialnemu Zespołowi Caritas – głównemu organizatorowi, wszystkim wolontariuszom Caritas oraz paniom za przyniesienie ciast i opiekę nad nimi, panom z Totus Tuus, młodzieży ze Wspólnoty Ministrantów, Lektorów i Bielanek za przygotowanie infrastruktury festynu oraz opiekę nad częścią kulinarną. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za liczy udział w festynie.

3. Parafialny Zespół Caritas informuje, że dzięki ofiarom złożonym podczas festynu, rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie kolonii letnich oraz turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży. Wnioski można będzie pobierać od 14 maja i składać w biurze Caritas w piątki między 15:30 a 17:00 lub bezpośrednio u Ks. Macieja.

4. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 10:00 swoją Uroczystość I komunii świętej przeżywać będą dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5, w przyszłym tygodniu również podczas Mszy świętej o godzinie 10:00 pierwszy raz do swojego serca przyjmą Pana Jezusa dzieci ze Szkoły Nr 4. Polecamy rodziny komunijne modlitwie parafian. W tygodniu dzieci będą przeżywać swój Biały Tydzień na Mszach świętych o godzinie 18:00.

5. Msza w rocznicę przyjęcia pierwszej komunii świętej będzie miała miejsce w niedzielę 21 maja o godz. 13:00. Próba liturgiczna dla dzieci odbędzie się we wtorek 16 maja o godz. 19.00, natomiast w środę 17 maja odbędzie się spowiedź o godz. 19:00.

6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji w terminie od 18 do 25 października 2023 roku. W planie przewidziane jest zwiedzanie miejsc związanych z Apostołem, a także zabytków kultury greckiej; jest też przewidziany czas na odpoczynek. Całkowity koszt wyjazdu to 4790 PLN + 170 EUR. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy w zakrystii. Na wpłatę zaliczki w wysokości 1500 PLN mamy czas do końca maja.

7. W tym tygodniu w sobotę wypada 13 dzień miesiąca, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na różaniec z procesją fatimską.

8. Przeprowadzamy remont generalny kuchni w domu parafialnym, przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogą wystąpić na placu kościelnym.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 8:30, bedziemy modlić się w intencji ks. Macieja z racji imienin.

10. Ofiary składane dzisiaj na tace przeznaczone są na seminarium duchowne naszej diecezji.